środa, 25 maja 2016

Budowa plot z plastyku na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie zada pozwolenia na to oraz zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu prócz szczególnych wypadków.

Stawianie sztachetki z PCV na plot i furtkę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na budowę oraz komunikowania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc kilku wypadków.

Ogrodzenie PVC na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie przewyższające poziomu 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma ościennymi działkami nie wymagają żadnych formalności formalnych. Dotyczy to tez ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów niedaleko dróg prywatnych i wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania balustrady PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachetdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu budowy ogrodzenia powinno określać rodzaj ogrodzenia, metodę zrealizowania jego montażu i proponowany termin startu budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia trzeba dołączyć deklaracje o prawie do dysponowania posiadłością w celach budowlanych a także jeśli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Od czasu do czasu do budowy ploty z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachet potrzebne są wspierające uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Budowę ogrodzenia można rozpocząć po 30 dniach od zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie przedtem protestu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, kiedy projektowane sztachetki z plastyku na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa jest niekompatybilne z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej ulicy. W sytuacji jak przewidywane sztachety z plastyku na plot i furtę ze sztachetprzypuszczalnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać zorganizowania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zainicjowania robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w wypadku chęci pobudowania ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz